Čelsi ispustio 2:0 protiv Sautemptona

Izvor: Press, 16.Jan.2013, 23:56   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Iako je londonska ekipa na poluvremenu vodila sa 2:0 golovima Demba Be (25.) i Edena Azara (45), "sveci" su u nastavku uspeli da naprave pravi podvig i ipak iz se kući vrate neporaženi. Na 2:1 smanjio je Lambert, dok je konačan rezultat postavio Pančeon 15 minuta pre kraja meča.

Defanzivac domaćih, srpski reprezentativac Branislav Ivanović, ceo večerašnji meč presedeo je na klupi za rezerve.

Ekipa Rafe Beniteza tako je propustila veliku priliku da se još više približi vodećem dvojcu iz Mančestera. Čelsi posle 22 kola ima 42 boda, drugoplasirani Siti je sakupio 48, a lider Junajted 55.