Izvor: B92, 25.Jul.2017, 17:56 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Čelsi: Rasizam na Instagramu? Hajde momče kući...
Brazilcu Kenediju iz Čelsija je skraćena tura po Aziji zbog nepromišljenosti na društvenim mrežama.
Kenedi je pred utakmicu sa Arsenalom na Instagramu objavio snimak u kome vređa Kineze, a onda i drugi na kome je radnik obezbeđenja koji spava uz komentar "Kina, probudi se. Idiote."
Sve ovo skupo ga je koštalo jer je 21-godišnji igrač poslat u London ranije, a klub se izvinio za ksenofobiju i rasizam >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << svog igrača. Osim toga, publika ga je na meču sa Arsenalom izviždala.
U obrazloženju kluba stoji da je igrač brzo obrisao objave sa Instagrama, ali je šteta već naneta njegovim ponašanjem.
Sam igrač je u svoju odbranu rekao da nije bila reč o rasizmu nego samo o načinu na koji se izrazio. Iz kluba su poručili da će igrač biti kažnjen i disciplinovan. Kenedi je pre dve godine došao iz Fluminensea, a prošle godine je odigrao samo dve utakmice za Čelsi i jednu na pozajmici u Votfordu.







