Britanska Vlada prodaje udio u „Eurostaru“

Izvor: Capital.ba, 13.Okt.2014, 12:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Britanska Vlada prodaje udio u „Eurostaru“

LONDON, Britanska Vlada traži kupca za vlasnički udio od 40 odsto u kompaniji „Eurostar“, operatoru voza koji saobraća sa Francuskim tunelom ispod La Manša. Vlada se nada da će ovom prodajom kompanije i njene finansijske imovine sakupiti oko 20 milijardi funti do 2020. godine. Sindikat zaposlenih u „Eurostaru“ i Laburistička stranka izrazili su zabrinutost povodom planirane prodaje. Britanski ministar finansija Džon Ozborn rekao je da je prodaja „Eurostara“ neophodna radi >> Pročitaj celu vest na sajtu Capital.ba << reformisanja britanske ekonomije i rješavanja problema dugova, prenio je Bi-Bi-Si. „Eurostar“ je pušten u rad 1994. godine kao partnerski projekat tri kompanije: SNCF, SNCB i Britanske željeznice. Od tada je prevezeno više od 145 miliona putnika, a samo prošle godine deset miliona. U septembru 2010. godine operator voza objedinjen je u jedan korporativni entitet u vlasništvu tri akcionara: SNCF, SNCB i Britanske željeznice.
Pogledaj vesti o: London

Nastavak na Capital.ba...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Capital.ba. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Capital.ba. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.