Izvor: RTS, 27.Mar.2011, 20:22 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Brazil bolji od Škotske
Brazil i Škotska odgrali su prijateljsku utakmicu u Londonu, a tim iz Južne Amerike nastavio je niz u kom nije poražen od Škota. Oba gola na utakmici postigao je mladi Nejmar, koji se prvi put predstavio evropskoj publici i odličnom partijom opravdao renome buduće zvezde svetskog fudbala.
Brazil je bio bolji od Škotske u prijateljskom meču koji je odigran u nedelju na stadionu Arsenala. Oba gola za "karioke" postigao je mladi Nejmar i još jednom pokazao zašto se >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << veliki klubovi u Evropi interesuju za njegove usluge.
Napadač Santosa nalazi se na listi želja Real Madrida i Čelsija, a nakon današnje predstave, svima je jasno zašto se od Nejmara očekuje da postane najbolji napadač na svetu. Tinejdžer je postigao tri gola u tri nastupa za nacionalnu selekciju, a ovo je Brazilcima prva pobeda nakon mečeva protiv Argentine i Francuske, u kojima su bili nadigrani.
Brazil je tokom celog meča kontrolisao igru i nastavio niz bez poraza protiv Škotske. Ekipa iz Južne Amerike stvorila je nekoliko prilika u prvom poluvremenu, ali je u vođstvo došla u 42. minutu, kada je svoj prvi gol na utakmici postigao Nejmar.
I u drugom delu meča zvezda predstave bio je Nejmar. U 77. minutu Čarli Adam je faulirao 19-godišnjaka u šesnaestercu, sudija je dosudio najstrožu kaznu i Nejmar je još jednom zatresao mrežu Škotske.
Potpuno zaslužena pobeda Brazila, koji je igrao u kombinovanom sastavu i u kom je nekoliko mladih fudbalera po prvi put nosilo dres reprezentacije. Meč na Emirejtsu posmatralo je preko 55 hiljada gledalaca.

















