Bi-Bi-Si otpušta 1.000 radnika

Izvor: Capital.ba, 02.Jul.2015, 15:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Bi-Bi-Si otpušta 1.000 radnika

LONDON, Britanski javni medijski servis Bi-Bi-Si saopštio je da će otpustiti više od 1.000 radnika pošto očekuje da će sljedeće finansijske godine prihod od naplate pretplate biti manji za 150 miliona funti nego prije pet godina. To se objašnjava činjenicom da se građani sve češće odriču televizora i gledaju programe na internetu. Svako domaćinstvo u Velikoj Britaniji mora da plati 145 funti godišnje Bi-Bi-Siju, javnom emiteru >> Pročitaj celu vest na sajtu Capital.ba << koji je osnovan 1922. godine. „Ovo se dešava zato što se smanjuje broj domaćinstava sa televizorima i sve više ljudi koristi aj-plejer, mobilne uređaje i onlajn sadržaje. To ukazuje i na potrebu da pretplata bude modernizovana da bi pokrila i digitalne sadržaje“, saopštio je Bi-Bi-Si. Samo 69 odsto odraslih Britanaca redovno gleda televiziju, a taj procenat među uzrastom od 16 do 24 godine je samo 50 odsto.

Nastavak na Capital.ba...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Capital.ba. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Capital.ba. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.