Izvor: Politika, 04.Jul.2012, 14:59 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Bekrić: Biću u vrhunskoj formi i u Londonu
BEOGRAD – Osvajač srebrne medalje na atletskom prvenstvu Evrope u Helsinkiju Emir Bekrić veruje da na Olimpijskim igrama u Londonu može da ponovi vrhunski rezultat i zadrži dobru formu, iako je do početka najvećeg sportskog događaja ostalo manje od mesec dana.
„Cilj za ovu godinu bio je napraviti dva 'špica'. Prvi je bio za EP u Helsinkiju, >> Pročitaj celu vest na sajtu Politika << a drugi za OI u Londonu. Trener Mirjana Stojanović me odlično poznaje i nikada nije pogrešila u tempiranju forme. Prošle godine osvojio sam medalju u Ostravi na EP za atletičare do 23 godine i posle mesec dana na Univerzijadi ušao u finale i trčao državni rekord. Mislim da ćemo i ovaj put biti na dobrom putu da pogodimo vrhunsku normu”, rekao je Bekrić Tanjugu.
Bekrić kaže da je u Helsinkiju bio fokusiran na trke na 400 metara sa preponama i da ga nisu zanimale utakmice na Evropskom prvenstvu u fudbalu.
„Kad odete na Evropsko prvenstvo, naročito seniorsko gde je konkurencija izuzetno velika, jer učestvuju takmičari i po deset godina stariji do vas, potrebno je da imate mir i budete fokusirani na ono što treba da uradite, od prvog dana takmičenja, preko polufinala pa sve do finala”, kazao je on.
Bekrić je naveo da već sam plasman u finale bio veliki uspeh za njega.
„Kada se dogodi da uđete u finale, potrebno je da zaboravite sve što je bilo do tada, odmoriti se maksimalno fizički i mentalno i suprotstavite velikim imenima, koji dolaze iz atletskih velesila”, rekao je Bekrić.
Za razliku od Asmira Kolašinca, koji je deo priprema za EP proveo trenirajući u konjskoj štali u Jakovu, Bekrić je svojevremeno vežbao u praznom bazenu SC „11. april”.
„Kad niko nije želeo da mi pomogne, pa čak ni Atletski savez Srbije, imao sam podršku Partizana, Olimpijskog komiteta Srbije i gradonačelnika Beograda Dragana Đilasa koji me je sponzorisao godinu dana i obezbedio stipendije. Zahvaljujući tome uspeo sam da platim fizioterapeuta da ide sa mnom na sva takmičenja. Ipak, dosta toga morao sam da finansiram, jer nije bilo dovoljno sredstava”, zaključio je Bekrić.
Tanjug
objavljeno: 04.07.2012.
Pogledaj vesti o: Olimpijske igre









