
Izvor: N1 televizija, 14.Okt.2018, 23:04 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Asanžu delimično odobren pristup sredstvima komunikacije
Vlada Ekvadora donela je odluku da delimično obnovi pristup sredstvima komunikacija osnivaču "Vikiliksa" Džulijanu Asanžu koji se duže od šest godina nalazi u zgradi ambasade te zemlje u Londonu.
Asanžu je sva komunikacija sa spoljnim svetom prekinuta u martu kada mu je uskraćen pristup internetu ili telefonima, a ograničen mu je broj poseta njegovog pravnog tima.
Vlada Ekvadora je u martu saopštila >> Pročitaj celu vest na sajtu N1 televizija << da je ova odluka donesena jer je Asanž prekršio pismenu obavezu datu vlastima krajem 2017. godine da neće objavljivati poruke kojima se meša u poslove nekih država.
"Ekvador je Asanžu saopštio da će ukloniti režim izolacije koji mu je nametnut nakon sastanka između dva višerangirana zvaničnika UN i predsednika Ekvadora Lenjina Morena", navodi se u saopštenju "Vikiliksa".
Asanž je u junu 2012. godine našao utočište u Ambasadi Ekvadora u Londonu nakon što su ga švedske vlasti optužile za seksualni napad.
Iako je ta optužnica od tada odbačena, on i dalje strahuje od izručenja SAD gde ga traže zbog objavljivanja tajnih diplomatskih depeša.
Asanžu delimično odboren pristup internetu
Izvor: B92, 15.Okt.2018, 07:29
London -- Ekvador ponovo omogućio delimični pristup internetu osnivaču Vikiliksa Džulijanu Asanžu, koji se više od šest godina nalazi u zgradi te ambasade u Londonu...Ovu informaciju su saopštili Vikiliks i Asanžov advokat Greg Barns...Asanžu je komunikacija sa spoljnim svetom prekinuta u martu...