Arsenal pobedio šampiona Čelsi i osvojio FA Kup

Izvor: Beta, 27.Maj.2017, 20:41   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Arsenala osvojili su engleski FA Kup, pošto su danas na Vembliju pobedili šampiona Engleske Čelsi sa 2:1.Ovo je Arsenalu rekordni 13. kup, pošto tim iz Londona sada ima jedan više od Mančester junajteda. Trener "tobdžija" Arsen Venger osvojio je svoj sedmi trofej kupa i takodje postavio rekord u Engleskoj.Arsenal je poveo već u četvrtom minutu golom Aleksisa Sančesa. Čelsi je u 68. minutu ostao bez Viktora Mozesa, koji je dobuio drugi žuti karton, ali je ekipa izjednačila samo četiri minuta posle toga pogotkom Dijega Koste.Konačni rezultat postavio je Aron Remzi u 79. minutu.
Pogledaj vesti o: London