Arsenal demolirao Vest Hem u londonskom derbiju

Izvor: B92, 11.Feb.2024, 17:57

Fudbaleri Arsenala slavili su ubedljivo kao gosti protiv Vest Hema (6:0), u meču 24. kola Premijer lige.

Izabranici Mikela Artete su do trijumfa u londonskom derbiju došli mnogo lakše nego što se očekivalo, pre svega zahvaljujuću furioznom finišu prvog poluvremena.

"Tobdžije" su u razmaku od 15 minuta postigli četiri gola, da bi u nastavku, u kratkom periodu postigli još dva, te tako zapečatili pobedu.

Sve je počelo u 32. minutu, kada je >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << posle kornera Deklana Rajsa, Vilijam Saliba glavom loptu ubacio u mrežu Alfonsa Areole.

Bukajo Saka je u 41. realizovao penal, da bi Rajs u 44. ponovo dobro centrirao, samo što je egzekutor ovoga puta bio Gabrijel.

Nisu se tu gosti zaustavili, pošto je Leandro Trosar, posle dodavanja Martina Edegora, lepo naciljao u drugom minutu nadoknade i tako postigao još jedan gol.

Arsenal je nastavio da broji, a vrlo lako, drugi put se u strelce upisao Saka, preciznim udarcem iz kaznenog prostora.

Najlepši gol na meču bilo je delo Rajsa, bivšeg igrača Vest Hema, koji se nije mnogo radovao nakon projektila sa više od 20 metara.

Arsenal je tako stigao do četvrte uzastopne pobede i 52. boda, koliko ima i Mančester siti, s tim što prvak Engleske ima i meč manje.

Vest Hem je upisao i drugi poraz u nizu, za pobedu ne zna mesec i po dana, a trenutno je osmi na tabeli sa 36 poena.