Izvor: NaDlanu.com, 07.Mar.2012, 14:41 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Alegri: Potpuno sam promašio!
Trener Rosonera Masimilijano Alegri prihvatio je odgovornost za lošu igru i poraz Milana u Londonu.
Fudbaleri Milana izgubili su u Londonu od Arsenala sa 3:0, ali su prošli u četvrtfinale zahvaljujući pobedi od 4:0 u prvom međusobnom duelu.“Pogrešio sam što sam na teren izveo tim u formaciji 4-3-3. Kažnjeni smo zbog toga što smo igrali sa trojicom napred. Takođe, njihov rani gol nas je poremetio, a posle >> Pročitaj celu vest na sajtu NaDlanu.com << toga smo previše grešili u dodavanjima na sredini terena. Sa tehničke strane gledišta, potpuno smo pogrešno ušli u ovu utakmicu“, priznao je Alegri. Italijanski trener je uveren da težak poraz u Londonu neće ostaviti traga na njegov tim. “Šteta je što smo izgubili na ovakav način, ali je najbitnije da smo ostvarili glavni cilj i plasirali se u četvrtfinale Lige šampiona. Ovaj poraz me ne brine previše. Da smo kojim slučajem ispali to bi već bio strahovit udarac na psihološkom planu“.



