ARSENAL ISPRAZNIO LONDON STADION ZA JEDNO POLUVREME: Tobdžije ŠESTICOM razbile Vest Hem

Izvor: SrbijaDanas.com, 11.Feb.2024, 18:24

ARSENAL "ISPRAZNIO" LONDON STADION ZA JEDNO POLUVREME: Tobdžije ŠESTICOM razbile Vest Hem

Ubedljivi gosti.

Fudbaleri Arsenala slavili su na gostovanju Vest Hemu (6:0) u okviru 24. kola Premijer lige.

Tobdžije su na London stadionu pokazale svu svoju snagu. Već posle prvog poluvremena je bilo sve jasno. Tim Mikela Artete je četiri puta tresao mrežu Areole u prvih 45 minuta i to je bio znak za neke navijače Vest Hema da ranije krenu kućama.

Goleadu je otvorio Saliba u 32. minutu, zatim je Saka sve sam uradio devet minuta >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << kasnije. Mladi Englez je izborio penal, da bi bio i siguran realizator. U 44. minutu je još jedan štoper gostiju pogodio mrežu. Gabrijel je iskoristio odličan centaršut Rajsa i glavom uvećao vođstvo svog tima. U sudijskoj nadoknadi se u strelce upisao i Trosar.

U nastavku još dva gola za Arsenal. Saka je u 63. minutu postigao drugi gol na meču, da bi tri minuta kasnije i Rajs, na sjajan način, udarcem sa distance, zapečatio sudbinu Čekićara. Veznjak se nije radovao golu protiv bivšeg kluba.

Arsenal se ovim trijumfom poravnao sa Mančester sitijem na drugom mestu, dok je Liverpul prvi sa dva boda više.