Izvor: S media, 28.Sep.2011, 22:17 (ažurirano 02.Apr.2020.)
AI: Podržavamo Paradu ponosa
Amnesti internešenel podržava održavanje beogradske Parade ponosa 2. oktobra, i traži od Vlade Srbije da obezbedi slobodu okupljanja, koja ne sme biti ugrožena pretnjama desničarskih grupa.
Organizacija Amnesti internešenel (AI) je uputila podršku održavanju beogradske Parade ponosa koja bi trebalo da bude organizovana 2. oktobra, pozdravljajući posvećenost vlade Srbije da obezbedi da sloboda izražavanja i okupljanja ne bude ugrožena pretnjama desničarskih >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << grupa.
Ova organizacija čije je sedište u Londonu ocenjuje da je ovogodišnje održavanje Parade ponosa izuzetno značajan korak napred za Srbiju, navodi se u saopštenju AI dostavljenom Tanjugu.
Uprkos događanjima na prošlogodišnjoj Paradi kada je više od 5.000 pripadnika desničarskih i nacionalističkih grupa pokušalo da napadne učesnike, nanelo štetu veću od milion evra i povredilo stotinu policajaca, vlada nije poklekla pred pretnjama, već je preduzela mere da podrži ljudska prava svojih građana, navodi AI.
Vorlik za uspešnu i bezbednu "Paradu ponosa"
Pavlović: Kosovo otežava održavanje Parade
Ova organizacija poziva sve one koji prete Paradi da priznaju prava svih građana Srbije uključujući pripadnike LGBT populacije.
AI takođe poziva vlasti da obezbede da svaki pojedinac za kojeg postoji opravdana sumnja da će počiniti krivično delo u vezi sa pretnjom Paradi ponosa bude odmah podvrgnut nepristrasnoj istrazi i ako za to ima osnova bude i krivično gonjen, navodi se u saopstenju.
(Tanjug)







