(VIDEO) MAŽIĆ SKLJUČIO IGRAČA: Englezi nadigrali Slovačku, Slovenija osvojila bod u Litvaniji

Izvor: Kurir, 04.Sep.2016, 21:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

.

Engleska je do trijumfa nad Slovačkom stigla u petom minutu sudijske nadoknade vremena drugog poluvremena, a strelac gola bio je Adam Lalana, koji je udarcem sa oko pet metara levo iskosa savladao Matuša KozačikaPrvo poluvreme utakmice u Trnavi nije donelo nikakvo uzbudjenje, da bi u drugom delu Engleksa krenula znatno ofanzivnije

Srpski sudija Milorad Mažić u 57 minutu pokazao je drugi žuti karton kapitenu Slovačke Martinu Škrtelu, pa je Engleksa u nastavku >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << imala znatno lakši zadatak

Ekipa selektora Sema Alardajasa do kraja meča je imala potpunu inicijativu, a u trenucima kada je delovalo da će meč biti završen bez golova, Lalana je nakon opsade gola Kozačika uspeo da ga savalda i tako svojoj reprezentaciji donese prvi trijumf u kvalifikacijama ; Kapiten reprezentacije Englekse Vejn Runi upisao je svoj 116 nastup u nacionalnom dresu, te je tako pretekao Dejvida Bekama na drugom mestu večne liste i sada se ispred njega nalazi samo legendarni golman Piter Šilton sa 125 utakmica za reprezentaciju

Na utakmici izmedju Litvanije i Slovenije u Vilnjusu domaći tim imao je dva ;gola prednosti posle prvih 45 minuta, ali je Slovenija sjajnom igrom u drugom delu stigla do izjednačenjaGolove za Litvance postigli su Fedor Černič u 32 minutu i Vikintas Slivka u 34 Slovenija je zaostatak smanjila u 77 minitu preko Renea Krhina, da bi Boštjan Cesar u 93 izjednačio rezultat

Danska je na svom terenu sa 1:0 pobedila Jermeniju u Grupi E, dok su Kazahstan i Poljska odigrali nerešeno 2:2 Jedini gol za Dance postigao je Kristijan Eriksen u 17 minutu
Pogledaj vesti o: Litvanija

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.