Tadić: Panika bez potrebe, mentalno smo pali u drugom poluvremenu

Izvor: Večernje novosti, 18.Nov.2018, 13:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Trebalo je da ostanemo mirni i tražimo igru kroz pas. Ugrozili smo rezultat i to ne treba da se dešava - istakao je srpski reprezentativac posle meča sa Crnom Gorom Srpski fudbaler Dušan Tadić i golman Predrag Rajković poručili su da je i pored oscilacija najvažnija pobeda nad Crnom Gorom (2:1) i da preostaje da se zavrsi posao protiv Litvanije za potvrdu prve pozicije u grupi Lige nacija. Srbija je >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << posle odličnog poluvremena imala 2:0, uz promašen penal Aleksandra Mitrovića, ali je u nastavku morala da brani rezultat nakon što je Stefan Mugoša uneo neizvesnost 20 minuta pre kraja. - U drugom delu Crna Gora je krenula na sve ili ništa, mi smo se malo opustili i ušli u bespotrebnu paniku. Greškama smo im dali elana da pomisle da mogu do remija... Ima dosta stvari da se ispravi, ali i pozitivnih iz prvih 45 minuta - rekao je Tadić novinarima posle utakmice.PROČITAJTE JOŠ: STREPELI ZA SIGURNU POBEDU: Srbija dominirala, pa jedva savladala Crnu Goru Vezista Ajaksa objašnjava da su "orlovi" u drugom poluvremenu bespotrebno promenili stil igre. - Bezveze smo "lupali" loptu, bez potrebe. Trebalo je da ostanemo mirni i tražimo igru kroz pas. U drugom smo mentalno pali, jer smo ugrozili rezultat i to ne treba da se dešava. Sada imamo Litvaniju i da overimo prolaz. Golman Rajković, koji je menjao povređenog Marka Dmitrovića, odradio je dobar posao sa nekoliko zapaženih intervencija. - Malo smo se povukli u drugom poluvremenu, ja sam samo odradio svoj posao. Drago mi je da smo pobedili i tako mora da bude i u utorak - rekao je Rajković.PROČITAJTE JOŠ: Mitrović: Nikad više neću ovako šutirati; Matić: Prioritet je plasman na EP Nekada najbolji mladi čuvar mreže na svetu priznaje da je ekipa pala i povukla se u drugom delu. - Nismo smeli to da dozvolimo, ali nisu ni oni stvorili neke stopostotne šanse. Moramo da bude koncetrisani svih 90 minuta, a ne samo u prvom poluvremenu. Bilo nam je jako važno da dobijemo i sada smo veoma blizu da budemo prvi u grupi - zaključio je Rajković. Srbija u utorak igra sa Litvanijom na stadionu Partizana od 20.45 na kraju Lige nacija.

Nastavak na Večernje novosti...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Večernje novosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Večernje novosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.