Slavnić: Duda i Teo su glavni krivci!

Izvor: Vesti-online.com, 23.Sep.2011, 11:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Slavnić: Duda i Teo su glavni krivci!

Legenda srpske košarke, Zoran Moka Slavnić, oštro je kritikovao igre Miloša Teodosića na EP u Litvaniji i kao glavnog krivca za fijasko na Eurobasketu označio selektora Dušana Ivkovića.

Slavnić misli da je Teodosić u igri imao previše slobode, a da je cena toga loš rezultat koji su "orlovi" ostvarili na EP.

"Mislim da selektor nije dobro vodio utakmice. Izmene nisu bile pravovremene, a kada se >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << pogleda odnos igrača prema igri, onda mogu da kažem da ni minutaža nije bila dobro raspoređena. Teodosić je srušio autoritet selektora jer nijedan plej-mejker na svetu ne može da radi ono što je njemu dozvoljeno. Činilo mi se je mogao da šutne na koš nogom i da za to ne odgovara", u svom stilu i bez dlake na jeziku kaže Slavnić za "Sportski žurnal".

Moka je 2007. godine, na EP u Španiji, dao šansu Teodosiću i još devetorici debitanata, ali je prošao još gore nego Dudina četa u Litvaniji, pošto nije prošao ni prvi krug.

"Miloša sam ubacio u seniorsku reprezentaciju direktno iz juniora. Sada mislim da je on umro u sopstvenoj narcisoidnosti, a da je za to kriv Ivković koji mu je dao toliku slobodu u igri", dodao je Slavnić.

Nastavak na Vesti-online.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.