Izvor: RTS, 12.Okt.2009, 21:15 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Orlovi doputovali u Kaunas
Fudbalska reprezentacija Srbije doputovala je u litvanski grad Kaunas, gde će u sredu protiv Litvanije igrati poslednju utakmicu u kvalifikacijama za Prvenstvo sveta.
Srbija je nakon ubedljive pobede od 5:0 protiv Rumunije u subotu obezbedila prvo msto u grupi i direktan plasman na Svetsko prvenstvo u Južnoj Africi narednog juna, a meč sa Litvanijom će biti prilika da naši fudbaleri još jednom potvrde svoju klasu.
"Naša je obaveza da i u Litvaniji igramo >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << kao protiv Rumunije, bez obzira na to što nam bodovi više nisu neophodni. Radost koju smo doneli našem narodu plasmanom u Južnu Afriku ne smemo da pokvarimo", rekao je pred put u Kaunas selektor Radomir Antić.
Antić za utakmicu protiv Litvanije neće moći da računa na sve fudbalere. Zbog parnih žutih kartona na put nisu krenuli kapiten Dejan Stanković i Zdravko Kuzmanović, dok je povreda Nemanje Vidića ozbiljnija nego što je izgledalo i on neće biti u sastavu.
Dobra vest je što se centarfor Nikola Žigić oporavio od povrede koju je dobio u duelu sa Kristijanom Kivuom i gotovo sigirno će zauzeti svoje mesto u špicu.
"Bez obzira na suspendovane i povređene igrače, imamo obavezu da i u Litvaniji idemo na pobedu. Mnogi koji do sada nisu imali prilike da igraju u kvalifikacijama dobiće šansu u sredu, jer su to svojim radom zaslužili", rekao je Antić.
Posle ubedljive pobede protiv Rumunije Antić je svim igračima dao dan i po odmora, tako da su se oni okupili u Kovilovu oko podneva. Imali su kraći trening, a potom se uputili ka aerodromu.
"Pred igračima je novi ispit, jer želimo pobedu i protiv Litvanije. Ako se to dogodi, možda možemo očekivati da Srbija prilikom žrebanja grupa za Prvenstvo sveta bude svrstana u povoljniji šešir", rekao je pred put u Kaunas predsednik Fudbalskog saveza Srbije Tomislav Karadžić.
Žrebanje grupa za SP u Južnoj Africi biće održano 5. decembra u Durbanu.
Prema najavi stručnog štaba, reprezentativci će do meča sa Litvanijom imati samo jedan trening na terenu na kome će biti igran meč.




