Izvor: Dzungla.org, 10.Okt.2011, 22:03 (ažurirano 02.Apr.2020.)
‘Orlići’ počinju pripreme
Reprezentacija Srbije do 17 godina od ponedeljka će se u Sportskom centru FSS u Staroj Pazovi pripremati za prvi krug kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.
Naš Savez biće organizator mini kvalifikacionog turnira od 17. do 22. oktobra, a u goste nam stižu još kadetske selekcije Litvanije, Jermenije i Velsa.
Selektor naših kadeta, Nenad >> Pročitaj celu vest na sajtu Dzungla.org << Sakić uputio je pozive za 20 igrača i trojicu golmana, a dan uoči početka turnira moraće da se opredeli za konačan izbor od 18 fudbalera.
Naša selekcija pripreme će odraditi u Staroj Pazovi, a po jedan trening biće održan u Jakovu i Pećincima, gde će se i igrati utakmice kvalifikacionog turnira. ‘Orlići’ startuju u ponedeljak, 17. oktobra, u Jakovu duelom protiv Litvanije, a dva dana kasnije u Pećincima očekuje ih meč sa Jermenijom. Poslednjeg takmičarskog dana, 22. oktobra, odmerićemo se sa Velsom u Jakovu, a početak svih utakmica je od 14.30.
“Iza nas je period od godinu dana zajedničkog rada i za to vreme uradili smo dosta dobrih stvari, tako da sa optimizmom dočekujemo kvalifikacije. Preostaje nam sedam dana da ponovimo i uvtrdimo gradivo, a na meni je težak zadatak da odaberem 18 momaka koji će nas predstavljati na turniru. Naravno da nam kao domaćinima pripada uloga favorita, ali i gosti sigurno dolaze sa ambicijama da prođu u drugi krug. Verujem da ćemo opravdati očekivanja i pozivam navijače u Jakovu i Pećincima da nas podrže, jer će imati prilike da na delu vide jednu dobru generaciju srpskih fudbalera, među kojima sigurno ima i budućih članova A tima”, istakao je Nenad Sakić, kome će prvi asistent u stručnom štabu biti trener Branislav Nikolić.
Tokom protekla tri meseca, selektor Sakić je sa svojim saradnicima prikupio dosta informacija o protivnicima, a rivali za prijateljske utakmice pažljivo su birani u skladu sa onim što nas očekuje na kvalifikacijama.
“Imam snimke utakmica od svih rivala, najviše sam se bavio analizom Litvanije jer je to prva utakmica i ona je za nas trenutno najvažnija. Poseduju kvalitet, naročito u ofanzivnom delu, ali ukoliko moji igrači ispoštuju sve što tražim, ostvarićemo pobedu koju želimo. Jermenski fudbal je u usponu, dobro rade sa svim selekcijama, možda bi oni mogli da budu prijatno iznenađenje turnira, a od Velsa očekujem tradicionalni ostvrski stil sa velikom borbenošću i jakim timskim duhom. Verujem, ipak, da će se ove tri selekcije boriti za drugo mesto, a da će prvo pripasti nama”, naglasio je Sakić.
Gostujuće reprezentacije u Srbiju će stići u subotu, a dva dana kasnije počeće takmičenje u kvalifikacionog grupi 7. Širom Evrope biće odigrano ukupno 13 grupa, a za drugi krug plasiraće se po dve prvoplasirane selekcije iz svih grupa, kao i dve najbolje trećeplasirane.
Na spisku igrača se nalaze:
golmani: Predrag Rajković (Jagodina), Uroš Matić (OFK Beograd), Marko Jovičić (Partizan).
odbrana: Stefan Milošević (Partizan), Nemanja Jakšić, Branko Jovanović (Crvena zvezda), Saša Zdjelar, Nemanja Antonov (OFK Beograd), Aleksandar Šušnjar (Rad), Nikola Kupreški (ČSK), Stefan Kilibarda (Borac, Čačak).
sredina terena: Filip Janković, Veljko Simić, Nikola Šakić, Nikola Karaklajić (Crvena zvezda), Milan Jokić, Nikola Leković, Andrija Živković (Partizan), Milan Spremo (Vojvodina), Uroš Damnjanović (Rad).
napad: Aleksa Bajić (Vojvodina), Bogdan Tepić (ČSK), Nikola Ivković (Rad).
( Izvor: B92 )






