Minimalac Rumuna u Tošhavnu

Izvor: B92, 10.Sep.2008, 22:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Minimalac Rumuna u Tošhavnu

Fudbalska reprezentacija Rumunije zabeležila je prvu pobedu u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo 2010. godine.

Rumujni su u Tošhavnu pobedili tim Farskih Ostrva rezultatom 1:0. Jedini strelac bio je Razvan Kočiš u 59. minutu utakmice. Deset minuta ranije Rumuni su ostali bez Sorina Gojnee, koji je dobio crveni karton. Rumuni su tako stigli do prvih bodova u grupi 7, pošto je na startu poražena od Litvanije 3:0.

Rumuni su tokom prvog poluvremena >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << napadali na gol Jakupa Mikelsena, ali nisu uspeli da mu zatresu mrežu.

Na početku drugog dela Gojnea, koji je ušao umesto povređenog Radoja u 18. minutu, dobija direktan crveni karton.

Ipak, deset minuta kasnije 25-godišnji igrač moskovske Lokomotive Kočiš uspeo je da donese prednost Rumunima, koji se sada uključuju u borbu za vrh.

U toku su preostali mečevi drugog kola grupe 7 Litvanija – Austrija i Francuska – Srbija.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.