Izvor: RTS, 08.Nov.2011, 19:22 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Makedonac, Španac i mnogo testosterona
Po jedan košarkaš iz reprezentacija Makedonije i Španije "pali" su na doping kontroli, saopštila agencija za borbu protiv dopinga u Litvaniji. Igrači su bili testirani tokom Evrobasketa održanog u toj državi.
18.00 - Kod makedonskog i španskog košarkaša otkriven "netipičan" nivo testosterona, saopštila laboratorija u Litvaniji.
17.00 - FIBA nije obaveštena o doping aferi u Litvaniji. "Da se desilo, verujem da bi mi prvi znali", navodi FIBA.
Litvanska >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << anti-doping agencija saopštila je danas da su dva igrača, po jedan Makedonac i Španac, "pali" na doping testu obavljenom tokom Evropskog prvenstva u košarci, ali imena tih ihrača još uvek nisu saopštena.
U uzorcima uzetim od ovih igrača otkriven je povišen novo nedozvoljenih supstanci, a uzorci su odmah upućeni u sedište FIBA gde će ceo proces biti ponovljen.
Maksimalna kazna za igrače kod kojih se pronađu ove supstance je dvogodišnja zabrana igranja.
Španska košarkaška federacija je odmah zatražila objašnjenje od FIBA, ali je svetska košarkaška asocijacija odbacija da je iz Litvanije dobila bilo kakvu informaciju o ovom događaju.
Makedonski košarkaški savez još nije komentarisao informacije iz Litvanije, mada su tamošnji mediji, prilično bombastično objavili vest o doping skandalu.
Pogledaj vesti o: Evropsko prvenstvo



