Kraj ere Romanova u Žalgirisu

Izvor: Mondo, 01.Mar.2013, 17:41   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kraj ere Romanova u Žalgirisu

Živopisni i ekscentrični predsednik litvanskog kluba podneo ostavku.

Vesti u vezi sa litvanskim Žalgirisom mogle bi da u predstojećem periodu budu značajno nezanimljivije.

Vladimir Romanov, dosadašnji prvi čovek kluba, podneo je ostavku, a klub je na zvaničnom sajtu saopštio da su sastanci rukovodstva u toku.

"U cilju zaštite ekipe od nepotrebnih spekulacija, Uprava kluba moli za strpljenje", poručeno je iz Žalgirisa.

Romanov >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << je tokom svog burnog boravka na čelu kluba konstantno menjao trenere, često bez većini jasnog razloga.

Na primer, Darijusa Maskulijanasa je otpustio jer stekao utisak da je puštao protivnike, a srpskog stručnjaka Acu Petrovića zato što tim nije igrao prema njegovom ukusu, iako je pobeđivao.

Romanov je bio vlasnik kluba od 2009. godine, kada je od legende litvanske košarke Arvidasa Sabonisa kupio 75 odsto akcija.

Svoje deonice je, navodno, prodao veteranima kluba, a jedan od najvećih razloga njegovog odlaska je finansijski krah njegove Ukio banka investicione grupe.

Žalgiris trenutno zauzima prvo mesto u Grupi B regionalne VTB lige (ispred CSKA), a u TOP 16 fazi Evrolige posle osam kola ima skor - tri pobede i pet poraza.

(MONDO, foto: Guliver/Getty images)
Pogledaj vesti o: Litvanija

Nastavak na Mondo...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.