Hrvatska će podržati Litvaniju u Generalnoj skupštini UN

Izvor: Politika, 21.Mar.2012, 11:51   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Hrvatska će podržati Litvaniju u Generalnoj skupštini UN

VAŠINGTON – Hrvatska je obećala da će podržati Litvaniju za dužnost predsednika Generalne skupštine UN, rekla je u Vašingtonu hrvatska ministarka spoljnih i evropskih poslova Vesna Pusić.

Ministarka Pusić je na pitanje novinara o hrvatskom stavu oko kandidature srpskog šefa diplomatije Vuka Jeremića za mesto predsednika GS UN rekla da >> Pročitaj celu vest na sajtu Politika << je ona istaknuta kasno, da je Litvanija to učinila još 2004. i pre dvanaest meseci je počela da lobira među članicama svetske organizacije.

„Hrvatska joj je dala podršku i svoje se reči drži”, naglasila je ona i dodala da je to prenela i ministru Jeremiću, javila je agenija Hina.

Pusićeva se nalazi u dvodnevnoj radnoj posetu SAD i danas se sastaje s američkom državnom sekretarkom Hilari Klinton.

Tanjug

objavljeno: 21/03/2012

Nastavak na Politika...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Politika. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Politika. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.