EP: Silađi četvrti u finalu

Izvor: B92, 23.Avg.2014, 18:35   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Srpski plivač Čaba Silađi zauzeo je četvrto u finalu trke na 50 metara prsno na Evropskom prvenstvu u Berlinu.

Silađi je u finalnoj trci 50 metara iplivao u vremenu 27.50, pola sekunde sporije od evropskog šampiona Adama Pitija.

Srebro je pripalo Giedriusu Titenisu iz Litvanije sa rezultatom 27.34, dok se bronzanim odličjem okitio Slovenac Damir Dugonjić, koji je za samo dve stotinke bio brži od Silađija.

Adam Piti, svetski rekorder, osvojio je 19. medalju za Veliku Britaniju na ovom šampionatu što je rekord.
Pogledaj vesti o: Evropsko prvenstvo