Uhvaćeni napadači na konzulat SAD u Libiji

Izvor: Vostok.rs, 13.Sep.2012, 22:07   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Uhvaćeni napadači na konzulat SAD u Libiji

13.09.2012. -

Prvi osumnjičeni u napadu na diplomatsku misiju SAD u Bengaziju su uhapšeni, rekao je u četvrtak zamenik ministra unutrašnjih poslova Vanis al Šaref. Ujedno on je odbio da da informaciju o broju uhapšenih, rekavši da ne želi da smeta istrazi. Ranije su vlasti Libije rekle da je stvorena nezavisna komisija za istragu napada na američko konzularno predstavništvo.

Nepoznati napadači su u utorak gađali iz bacača granata konzulat. Poginuo je ambasador SAD Kris Stivens i troje saradnika konzulata.

Izvor: Golos Rossii, foto: EPA    
Pogledaj vesti o: Libija

Nastavak na Vostok.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vostok.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vostok.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.