Izvor: B92, 07.Apr.2016, 21:12 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Udvostručio se broj džihadista ID u Libiji
Glavni američki komandant za Afriku Dejvid Rodrigez rekao je danas da se broj boraca Islamske države u Libiji udvostručio u odnosu na prošlu godinu na oko 6000.
Rodrigez je rekao da pripadnici lokalnih milicija u Libiji imaju određen uspeh u pokušaju da spreče Islamsku državu da se ne povećava u Bengaziju i bore se sa pripadnicima te grupe u Sabrati.
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << />
Međutim, po njegovim rečima, odluka o pružanju veće vojne pomoći za borbu protiv nove nacionalne vlade će čekati novu nacionalnu vladu.
Vlada nacionalnog jedinstva formirana uz posredovanje UN pokušava da se učvrsti u glavnom gradu Libije Tripoliju, ali njoj se suprotstavlja druga vlada čije sedište je u Tobruku.
Rodrigez je rekao da će za Islamsku državu biti veći izazov da postane tako velika pretnja u Libiji kao što je u Iraku i u Siriji zbog libijskih boraca.










