UN: Obustaviti rat u Libiji

Izvor: B92, 21.Apr.2011, 22:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

UN: Obustaviti rat u Libiji

Moskva, Vašington -- Generalni sekretar Ujedinjenih nacija Ban Ki Mun pozvao je libijske vlasti da prestanu da ubijaju ljude i istakao da je prioritet UN da obezbede prekid vatre.

"U ovom trenutku naš prioritet je da uspostavimo prekid vatre i onda možemo da proširimo našu humanitarnu pomoć", izjavio je Ban tokom posete Moskvi.

"Pozivam libijske vlasti da prekinu borbe i da ubijaju ljude", rekao je Ban novinarima posle posete centru za decu sa invaliditetom.
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << />
On je dodao da je više od pola miliona ljudi otišlo iz Libije tokom sukoba pobunjenika i snaga Moamera Gadafija.

Od početka nereda pre dva meseca, u sukobima je poginulo više stotina ljudi.

Pobunjenici su do sada preuzeli kontrolu nad delom zemlje istočno od Bengazija, u kome se nalazi njihovo uporište.

Klintonova: Osloboditi zarobljene Amerikance

Šefica diplomatije SAD, Hilari Klinton zatražila je da odmah budu oslobođeni Amerikanci koje libijske vlasti drže u zatvoru, među kojima su "najmanje dva novinara".

Dva američka novinara, jedan Španac i jedan Južnoamerikanac nestali su 4. aprila na istoku Libije.

"Ja kažem najmanje dvoje, zato što nemamo nikakve precizne informacije od libijskih vlasti u vezi sa drugim zahtevima koje smo uputili povodom malteretiranja i hapšenja novinara, uključujući Amerikance", rekla je Hilari Klinton.

Ona je dodala da je međunarodna zajednica ujedinjena i odlučna naspram "nehumanosti" za koju optužuje režim Muamera Gadafija.
Pogledaj vesti o: Moamer Gadafi,   Vašington,   Moskva

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.