U Gornjoj Trepči gosti iz Libije i Rusije

Izvor: S media, 15.Feb.2010, 17:34   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U Gornjoj Trepči gosti iz Libije i Rusije

Prvi put posle dve decenije, Atomska banja u Gornjoj Trepči kod Čačka ima goste i tokom zime.

Gotovo polovina od ukupno 103 mesta u banjskom stacionaru trenutno je popunjena, a medju posetiocima ima i stranaca, iz Libije i Rusije.

Gostima je na raspolaganju još oko 2. 000 kategorisanih ležaja u privatnom vlasništvu.

"Protekle godine bilo je 11.500 gostiju, od toga je više od hiljadu došlo >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << uglavnom iz evropskih zemalja, a neki čak iz Australije, Novog Zelanda i Kanade. Sada pregovaramo sa turooperaterima u Rusiji", izjavio je Zoran Kaplarević, generalni direktor ovog lečilišta, pre nekoliko dana registrovanog u Privrednom sudu kao specijalna bolnica za rehabilitaciju.

Dr Lidija Obradović-Bursać je istakla da za balneofizikalni tretman, uz korišćenje vode jedinstvenog sastava u svetu, postoji sve veće interesovanje kod pacijenata obolelih od reumatskih i neuroloških poremećaja.

Pošto je lečilište u modernizaciju za poslednje dve godine uložilo oko 120 miliona dinara i zaposlilo još deset radnika, nedavno su od naučnih instituta naručene studije o delovanju ovdašnje termomineralne vode na obolele od reumatizma i multiple skleroze.

Očekuje se postizanje sporazuma sa Ministarstvom zdravlja i Republičkim zavodom za zdravstveno osiguranje o uključivanju Atomske banje u zdravstveni sistem Srbije i slanje osiguranika o trošku zdravstvenog fonda. Takav ugovor već postoji sa Republikom Srpskom.

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.