
Izvor: SrbijaDanas.com, 16.Avg.2023, 18:45
SVE ZBOG HAMZE: Nastao potpuni HAOS, izbili strahoviti sukobi u Tripoliju, 55 mrtvih! Više stotina porodica EVAKUISANO! (VIDEO)
Potpuni haos u glavnom gradu Libije
Broj poginulih u sukobima dve najmoćnije oružane frakcije u glavnom gradu Libije, Tripoliju porastao je na 55, saopštili su danas lokalni zvaničnici. Iz hitne pomoći u Tripoliju naveli su da je povređeno 146 osoba, prenosi AP.
Do sada je više stotina porodica evakuisano iz okruga >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << pogođenih nasiljem. Borbe koje su izbile kasno u ponedeljak smirile su se nakon što je jedna strana juče oslobodila komandanta čije je zarobljavanje izazvalo okršaj.
Specijalne snage za odvraćanje i 444. brigada su dve najsnažnije vojne jedinice u Tripoliju i njihov sukob potresao je kvartove u celoj prestonici Libije, preneo je Rojters.
Borbe su počele nakon što su Specijalne snage za odvraćanje, koje kontrolišu glavni aerodrom Mitiga u Tripoliju, zarobile komandanta 444. brigade Mahmuda Hamzu, koji je pokušao da napusti Tripoli.
Specijalne snage za odvraćanje oslobodile su Hamzu i predale ga trećoj oružanoj grupi koja nije bila uključena u borbe.
Vesti iz Sirije, Iraka, Jemena i Libije čitajte OVDE.
Nastavak na SrbijaDanas.com...
Oslobođen jedan od vojnih lidera zaraćenih frakcija u Libiji usled žestokih sukoba
Izvor: Blic, 17.Avg.2023, 11:10
Jedan od vojnih lidera zaraćenih frakcija u Libiji Mahmud Hamza, čije je zarobljavanje izazvalo najteže sukobe u Tripoliju u proteklih nekoliko godina i u kojima je juče poginulo 55 a ranjeno 146 osoba, vratio se danas u svoju jedinicu, izjavili su zvaničnici.