SAD bi da rade s Rusijom

Izvor: B92, 11.Dec.2019, 21:01   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"SAD bi da rade s Rusijom"

Sjedinjene Američke Države žele da rade sa Rusijom na okončanju konflikta u Libiji, izjavio je danas američki državni sekretar Majk Pomepo.

On je, međutim, dodao da je juče ruskog kolegu Sergeja Lavrova upozorio na Moskva kao i sve ostale zemlje treba da poštuju embargo na isporuku oružja Libiji.

"Želimo da radimo sa Rusima, da dođemo za pregovarački sto, imamo seriju razgovora koji će konačno dovesti do rešenja koje će stvoriti ono što Ujedinjene >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << nacije pokušavaju da urade", rekao je Pompeo, prenosi Rojters.

Libija je podeljena od 2014. na dva rivalska vojna i politička tabora. U Tripoliju je sedište međunarodno priznate vlade dok su na istoku zemlje snage koje predvodi komandant Libijske nacionalne armje Kalifa Haftar, a koje su pokrenule ofanzivu na Tripoli.

Američka vojska veruje da ruski protivvazdušni sistemi oborili američki dron koji je nestao prošlog meseca kod Tripolija i zahteva vraćanje ostataka letelice, podseća agencija.

Nastavak na B92...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.