Runija podržali saigrači

Izvor: Sportski Žurnal, 08.Apr.2011, 14:31   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Runija podržali saigrači

Fudbaleri Mančester junajteda izjavama u engleskim medijima su stali u odbranu saigrača Vejna Runija koji je suspendovan zbog psovanja tokom proslave gola protiv Vest Hema.

– Ne odobravam to što je Runi uradio, ali u svetu ima mnogo bitnijih stvari. Ljudi se ubijaju u Libiji i Obali Slonovače, izbijaju ratovi, a na naslovnim stranama je Vejn Runi. To nema nikakve logike - smatra odbrambeni >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << fudbaler Mančester junajteda Rio Ferdinand.
Runi će zbog kazne Fudbalskog saveza Engleske propustiti utakmice protiv Fulama, 9. aprila u Premijer ligi i gradskog rivala Mančester sitija, 16. aprila u polufinalu FA Kupa.
Veteran Rajan Gigs rekao je da je na suspenziju saigrača iz napada uticao njegov imidž u javnosti.
– Nisam iznanađen što je Runi dobio kaznu zbog slike koju ima u medijima, ali dva meča suspenzije je previše - ocenio je Gigs.
Reprezentativac Portugala i igrač sredine terena Mančester junajteda Nani istakao je da fudbaleri kada proslavljaju pogodak, to čine za sebe a ne za druge.
– Runi je velika zvezda pa je stalno u centru pažnje. Prati se svaki njegov potez, što je izuzetno naporno. Mene ne zanima šta drugi misle i trudim se da igram najbolje što mogu, ali svake sezone imamo ovakve probleme – rekao je Nani.
Mančester junajted je sedam kola pre kraja prvenstva vodeći tim Premijer lige sa sedam bodova prednosti i utakmicom više od Arsenala.

Nastavak na Sportski Žurnal...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Sportski Žurnal. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Sportski Žurnal. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.