Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 15.Nov.2011, 11:11 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Nova libijska vojska na linijama razdvajanje
TRIPOLI -
Nekoliko stotina pripadnika nove libijske vojske razmešteno je, prvi put, kako bi se sprečili krvavi obračuni između suparničkih oružanih grupa, saopštili su libijski zvaničnici.
Vojnici, u bež kamuflažnim uniformama i sa identifikacionim karticama, razmešteni su u tampon zoni između grada Zavije i susedne oblasti Varšefane, zapadno od Tripolija, gde su postavili kontrolne punktove >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << i pretražuju vozila u potrazi za oružjem, rekao je sinoć visoki funkcioner libijskog Nacionalnog prelaznog saveta Abdel Hafiz Goga.
Pripadnici suparničkih grupa su proteklih dana zasipali jedni druge raketama i vatrom iz automatskog oružja. U Varšefani je oštećeno nekoliko kuća.
Dve strane su se borile i za kontrolu nad bivšom vojnom bazom, koju sada drže pripadnici nove vojske i koja je, prema Goginim rečima, bila povod za izbijanje sukoba.
U četvorodnevnim okršajima suparničkih grupa ubijeno je najmanje 13 ljudi, a nasilje koje je izbilo u Libiji posle hapšenja i ubistva Moamera Gadafija dovodi u pitanje sposobnost novih vlasti da uspostave red u zemlji posle osmomesečnog građanskog rata, naveo je AP.
Pogledaj vesti o: Libija
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...









