MMF zabrinut zbog stanja u Libiji

Izvor: B92, 31.Jan.2012, 10:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

MMF zabrinut zbog stanja u Libiji

Vašington -- MMF je izrazio zabrinutost zbog teške finansijske situacije u Libiji, zemlji koja je primorana da štampa novac kako bi pokrila svoj budžetski deficit.

"Uprkos ukidanju sankcija UN Centralnoj banci Libije, finansijska situacija u javnom sektoru i dalje je teška", navodi se u saopštenju MMF-u u kojem se navode preliminarni zaključci godišnjeg izveštaja o libijskoj ekonomiji.

Prema MMF-u, država >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Libija se finansira tako što dodatno štampa novac, što ta međunarodna institucija inače ne preporučuje svojima članicama.

"Ekonomska aktivnost zemlje bi mogla brzo da oživi kada se normalizuje bezbednosna situacija", dodaje MMF i naglašava da je proizvodnja goriva važna grana u Libiji, ali je zabeležila oštar pad od početka pobune koja je dovela do pada režima Moamera Gadafija i njegove smrti.

MMF očekuje da će proizvodnja nafte tokom 2012. godine biti 1,35 miliona barela dnevno, dok je 2010. iznosila 1,77 miliona, a 2011, kad je trajala pobuna, 0,51 miliona.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

MMF zabrinut zbog stanja u Libiji

Izvor: Capital.ba, 31.Jan.2012

VAŠINGTON, MMF je izrazio zabrinutost zbog teške finansijske situacije u Libiji, zemlji koja je primorana da štampa novac kako bi pokrila svoj budžetski deficit. 'Uprkos ukidanju sankcija UN Centralnoj banci ..

Nastavak na Capital.ba...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.