Izvor: Blic, 09.Jun.2011, 21:50 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Libijski pobunjenici prodali prve količine nafte Americi
TRIPOLI - Pobunjenička vlada koja je zauzela istočni deo Libije napravila je prvu prodaju nafte sa teritorije koju kontroliše, potvrdio je Stejt department.
Američka kompanija "Tezoro" sklopila je 25. maja ugovor sa Prelaznim nacionalnim savetom (TNC) sa sedištem u Bengaziju, o kupovini 1,2 miliona barela libijske sirove nafte. Cena po kojoj je nafta kupljena nije obelodanjena.
Američka podrška >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << budućoj trgovini sa TNC-om nastaviće se i ubuduće kao način da se obezbede dodatni izvori prihoda za libijski narod, kaže se u saopštenu Stejt departmenta.
Francuska, Italija i Katar spadaju među malobrojne zemlje koje su zvanično priznale TNC kao legitimu vladu Libije. Dok SAD tek treba da preduzmu isti korak, predsednik Barak Obama pozvao je predstavnike prelaznog saveta da "otvore predstavništvo u Vašingtonu".
Povezane vesti: MKS: Gadafi naredio masovna silovanja NATO: Bombardovanje dok Gadafi ne ode Ajša Gadafi tužila NATO Japanska vlada zamrzla Gadafijeve račune Kongres kritikovao Obamu zbog Libije
Pogledaj vesti o: Libija















