Izvor: Mondo, 06.Dec.2015, 19:19 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Libijce će, ipak, naterati na ujedinjenje?
Predstavnici dve libijske rivalske strane saopštili su danas u Tunisu da su postigli sporazum o političkom rešenju krize u podvojenoj zemlji. i dodali da parlament(i) još treba da usvoji taj dogovor.
Foto: screenshot/YouTube
"To je istorijski trenutak za Libijce i ceo svet", rekao je u Tunisu Avad Muhamed Abdul Sadik, potpredsednik parlamenta u Tripoliju, jedne od dve vlasti u zemlji ali koju ne priznaje međunarodna zajednica.
U Libiji vlada haos >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << posle ubistva dugogodišnjeg libijskog lidera Moamera el Gadifija 2011. godine.
Libija je od tada podeljena između međunarodno priznate vlade sa sedištem u Tobruku, na istoku, i druge vlade u Tripoliju koju podržavaju islamski pobunjenici.
Pregovori između dve strane vode se pod okriljem UN, koje su nedavno upozorile na rastući militantizam u Libiji a koji se preliva na Siriju i Irak.
Libija, kao zemlja islamističkih baza i trening kampova, pomenuta je i u nedavnom razgovoru italijanskog premijera i francuskog predsednika.
Pogledaj vesti o: Tripoli
Libija: Rivalske strane postigle sporazum
Izvor: B92, 06.Dec.2015
Predstavnici dve libijske rivalske strane saopštili su da su postigli sporazum o političkom rešenju krize i dodali da parlament još treba da usvoji taj dogovor..."To je istorijski trenutak za Libijce i ceo svet", rekao je Avad Muhamed Abdul Sadik, potpredsednik parlamenta u Tripoliju koji ne priznaje...




