Libija uhapsila 600 migranata

Izvor: Radio 021, 23.Maj.2015, 23:29   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Libija uhapsila 600 migranata

Libijske vlasti sprečile su grupu od 600 ilegalnih imigranata poreklom iz Afrike odlazak u Evropu Sredozemnim morem, saopštila je libijska obalska straža. Imigranti su uhapšeni na području Tripolija i prebačeni u prihvatni centar.

Libijska vlada u Tripoliju, koju ne priznaje međunarodna zajednica, zatražila je početkom maja pomoć od Evropske unije >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << u borbi protiv ilegalne imigracije, tražeći brodove i uspostavljanje direktnih kontakata s evropskim zavničnicima.

Haos koji vlada u Libiji posle svrgavanja i ubistva dugogodišnjeg libijskog lidera Moamera el Gadafija, doprineo je porastu ilegalne imigracije. Izbeglice koriste slabo kontrolisanju libijsku obalu za odlazak u EU Sredozemnim morem.

Političku nestabilnost je dodatno komplikovana pošto u zemlji postoje dva parlamenta i dve vlade koje tvrde da su legitimne.

Libija je podeljena između međunarodno priznate vlade sa sedištem u Tobruku, na istoku, i druge vlade u Tripoliju, koju podržavaju islamski pobunjenici.
Pogledaj vesti o: Libija

Nastavak na Radio 021...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio 021. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio 021. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.