Libija: Na putu ka Italiji spaseno 948 migranata

Izvor: B92, 25.Jun.2018, 07:41   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Libija: Na putu ka Italiji spaseno 948 migranata

Tripoli -- Obalska straža Libije spasla je 948 migranata sa gumenih čamaca u nekoliko akcija spašavanja, dok je pronađeno 10 leševa, saopštili su zvaničnici.

Ovom operacijom broj spasenih, uglavnom afričkih, migranata povećao se na 2.000 od prošle nedelje, navodi Rojters, dodajući da su migranti spašeni pokušavajući da pređu Sredozemlje prema Italiji.

Zapadna obala Libije polazna je tačka mnogim migrantima, koji beže od ratova i siromaštva, pokušavajući da se domognu Evrope.
Pogledaj vesti o: Tripoli

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.