Izvor: S media, 13.Jul.2011, 11:05 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Libija: Gadafijeve snage bez "crnog zlata"
Građani Tripolija se suočavaju sa nestašicom "crnog zlata" jer su pobunjeničke snage presekle vitalni naftovod koji sirovom naftom snabdeva rafinerije u gradu Al-Zavija.
Gradjani Tripolija i vojnici verni libijskom vodji Moameru Gadafiju suočavaju se s dramatičnom nestašicom goriva, a Gadafi ima sve manje novca da >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << plaća trupe i ono što mu je preostalo od vlade, tvrde američki izvori.
Francuska: Nastavite bombardovanje Libije!
Pobunjeničke snage, koje su zauzele gradove na potezu od Naluta do Kikle u planinama Nafusa na zapadu Libije, presekle su vitalni naftovod koji sirovim "crnim zlatom" snabdeva ključne rafinerije u gradu Al-Zavija, pod kontrolom Gadafijeve vlade.
Uz to, manjak novca u kasi libijskih vlasti uvećan je nakon što je Turska prošle sedmica odlučila da zapleni milione njihovih dolara na računima arapske Turske banke.
Zvaničnici vlade u Tripoliju upozoravaju da bi istočna polovina zemlje, koja je pod kontrolom pobunjenika, mogla da ostane bez vodosnabdevanja, ukoliko ne dodje do mirovnog sporazuma koji bi omogućio održavanje električne centrale koja pumpa vodu iz izvora podno pustinje.
Oko 70 odsto Libije zavisi od vode koja leži u podzemnim izvorištima duboko u južnim pustarama, a centrala na istoku zemlje koja tu vodu ispumpava u stanju je raspada, rekao je libijski ministar poljoprivrede.
(Beta)
Pogledaj vesti o: Gadafi, Moamer Gadafi




