Koler: Za nekoliko dana Libija dobija jedinstvenu vladu

Izvor: NoviMagazin.rs, 22.Mar.2016, 23:38   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Koler: Za nekoliko dana Libija dobija jedinstvenu vladu

Šef misije Ujedinjenih nacija za Libiju Martin Koler (Kohler) izjavio je danas da će nova vlada nacionalnog jedinstva u toj zemlji biti formirana za nekoliko dana.

Koler je novinarima rekao da ne može da navede tačan datum, ali da zna da je formiranje vlade nacionalnog jedinstva u Libiji "pitanje dana, a ne nedelja".

Libija u kojoj vlada haos jer se za prevlast bore dve rivalske vlade, novo je uporište >> Pročitaj celu vest na sajtu NoviMagazin.rs << grupe Islamska država.

Koler je rekao da je potrebno hitno zaustaviti širenje Islamske države na susedne zemlje, poput Tunisa.

Lider nove vlade Faez al Saraj rekao je da je potrebna brza reakcija, kako bi se zaustavilo širenje "raka" i pozvao Libijce da zanemare razlike i grade novu, bezbednu Libiju.

Koler i Al Saraj razgovarali su nakon ministarskog sastanka Tunisa, Alžira, Egipta, Čada, Sudana i Nigera, zemalja suočenih sa pretnjom ekstremista.

Nastavak na NoviMagazin.rs...



Povezane vesti

Koler: Za nekoliko dana Libija dobija jedinstvenu vladu

Izvor: Blic, 23.Mar.2016, 00:14

Šef misije Ujedinjenih nacija za Libiju Martin Koler izjavio je danas da će nova vlada nacionalnog jedinstva u toj zemlji biti formirana za nekoliko dana...Koler je novinarima rekao da ne može da navede tačan datum, ali da zna da je formiranje vlade nacionalnog jedinstva u Libiji "pitanje dana, a...

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta NoviMagazin.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta NoviMagazin.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.