KAN: Zambija u četvrtfinalu

Izvor: B92, 29.Jan.2012, 23:25   (ažurirano 02.Apr.2020.)

KAN: Zambija u četvrtfinalu

Fudbalska reprzentacija Zambije plasirala se u četvrtfinale Kupa afričkih nacija posto je u poslednjem kolu A grupe savladala Ekvatorijalnu Gvineju sa 1:0.

Ovo je prvi poraz najprijatnijeg iznenađenja turnira.

Domaća selekcija Ekvatorijalne Gvineje je posle prva dva kola i pobeda nad Libijom i Senegalom obezbedila plasman u četvrtinu finala. Jedini gol na meču postigao je reprezentativac Zambije Katongo u 68. minutu.

U drugom meču A grupe >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Libija je sa 2:1 pobedila Senegal koji je svoje učešće na prvenstvu završio i trećim porazom.

Tabela: Zambija 7 bodova, Ekvatorijalna Gvineja 6, Libija 4, Senegal 0.

U ponedeljak su na programu utakmice poslednjeg kola B grupe u kojima se sastaju Sudan - Burkina Faso i Obala Slonovače - Angola.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.