Italija: Zaplenjene Gadafijeve pare

Izvor: B92, 28.Mar.2012, 23:25   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Italija: Zaplenjene Gadafijeve pare

Rim -- Italijanska finansijska policija zaplenila je više od 1,1 milijarde evra sredstava u vlasništvu porodice ubijenog libijskog vođe Moamera el Gadafija.

Policija je zaplenila "pokretnu i nepokretnu imovinu, deonice i bankovne račune u vezi s porodicom bivšeg libijskog lidera Gadafija i njegove pratnje", saopštila je policija koja je objavila listu zaplenjenih >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << stvari.

Među njima su deonice u vodećim italijanskim firmama, uključujući banku "Unikredit", naftni gigant "Eni" i proizvođača automobila "Fiat".

Policija je zaplenila i deonice u fudbalskom klubu Juventus, jednu zgradu u Rimu, 150 hektara šume na ostrvu Pantelerija i motor "Harli Dejvidson", preneo je AFP.

Regulatorna komisija Međunarodnog krivičnog suda u Hagu zatražila je zaplenu ove imovine u okviru istrage koja se vodi protiv Gadafijevog sina Seifa-al Islama i bivšeg šefa obaveštajne službe Abdulaha Senusija, koji je bio zet ubijenog libijskog vođe.
Pogledaj vesti o: Gadafi,   Moamer Gadafi,   Fudbal

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.