Izvor: Blic, 08.Mar.2012, 01:20 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Čurkin optužio Libiju da obučava sirijske pobunjenike
Ruski ambasador u Ujedinjenim nacijama Vitalij Čurkin optužio je danas libijsku vladu da obučava sirijske pobunjenike.
Čurkin je na sednici Saveta bezbednosti rekao da libijska vlada ima kamp u kojem obučava sirijske pobunjenike da izvode napade na ciljeve vlade iz Damaska.
"Primili smo informaciju da u Libiji, uz podršku tamošnjih >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << vlasti, postoji centar za sirijske revolucionare koji se šalju u Siriju da napadaju legalnu vladu", rekao je Čurkin.
Prema najnovijim podacima kojima raspolažu aktivisti, u sukobima vladinih snaga i pripadnika opozicije u Siriji, koji su počeli pre godinu dana, poginulo je skoro 8.500 ljudi.
Povezane vesti: Valeri Amos: Homs potpuno uništen Putin: Ni ne razmatramo davanje azila Al-Asadu SAD pripremile novu rezoluciju o Siriji u UN Devojčica ubijena snajperom u Siriji, poginulo još 11 osoba Protest Sirijaca ispred ambasade u Beogradu







