Izvor: B92, 04.Okt.2011, 20:25 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Britanci stižu po libijsku naftu
London -- Britanska kompanija Heritidž oil je objavila da je preuzela kontrolni udeo u libijskoj kompaniji koja ima dozvolu za pružanje usluga na naftnim poljima.
Heritidž je platio 19,5 miliona dolara za 51 odsto holdinga Sahara oil servisis i ta akvizicija će britanskoj kompaniji omogućiti da zauzme značajno mesto u libijskoj industriji nafte i gasa.
Sahara oil servisis je osnovana 2009. godine, a sedište joj je u Bengaziju.
Heritidž je ove godine otvorio >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << kancelarije u Bengaziju i sarađuje sa visokim zvaničnicima libijskog Prelaznog nacionalnog saveta.
Analitičari potez Heritidža ocenjuju kao lukav, a direktor te kompanije Toni Bakingem kaže da su se sada "dobro pozicionirali, kako bi igrali važnu ulogu u budućnosti u industriji nafte i gasa u Libiji".
"Preuzimanje (u Libiji) u skladu je sa strategijom Heritidža da ulazi u regione bogate ugljovodonicima", istakao je Bakingem.
Heritidž je angažovan na projektima istraživanja nafte u Iraku, Kongu, Malti, Pakistanu, Tanzaniji i Maliju i ima proizvodnju u Rusiji.

















