BOMBAŠ IZ LOKERBIJA NA SAMRTI!

Izvor: Kurir, 29.Avg.2011, 02:17   (ažurirano 02.Apr.2020.)

BOMBAŠ IZ LOKERBIJA NA SAMRTI!

Megrahi je na kiseoniku i infuziji. Nemamo od koga da dobijemo savet. Upravo smo mu dali kiseonik. Nema doktora, niko se ne raspituje. Telefonska linija je u prekidu, izjavio za CNN Megrahijev sin Haled

VAŠINGTON - Libijac Abdel Beset al-Megrahi, koji je osuđen za teroristički napad na avion kompanije "Pan Am", u kojem je 1988. iznad mesta Lokerbi u Škotskoj poginulo 270 ljudi, nalazi se u svojoj kući u Tripoliju >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << i jedva da je živ, javila je američka televizijska stanica Si-En-En (CNN).

Megrahi je na kiseoniku i infuziji, a o njemu brine porodica.

"Nemamo od koga da dobijemo savet. Upravo smo mu dali kiseonik. Nema doktora, niko se ne raspituje. Telefonska linija je u prekidu i ne možemo nikoga da pozovemo", izjavio je za CNN Megrahijev sin Haled.

Haled je naveo da je Megrahi, koji boluje od raka, prestao da jede i da često gubi svest, prenele su agencije. Prelazna vlada libijskih pobunjenika saopštila je da neće deportovati Megrahija.

Ministar pravde u pobunjeničkoj vladi Muhamed al-Alagi, rekao je novinarima u Tripoliju da nijedan libijski državljanin neće biti deportovan, čak i kada je reč o Abdelu Besetu Megrahiju, koji je u Škotskoj osuđen i zatvoren zbog napada u kojem je život izgubilo 270 ljudi.

Škotske vlasti oslobodile su Megrahija 2009. godine, misleći da će umreti za nekoliko meseci. On je tada proglašen herojem u svojoj rodnoj državi Libiji i posle oslobađanja sastao se sa Moamerom Gadafijem.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.