Austrijanac i Čeh zarobljenici ID

Izvor: B92, 09.Mar.2015, 14:34   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Austrijanac i Čeh zarobljenici ID

Pripadnici Islamske države u Libiji zarobili su grupu radnika na Al-Gani naftnom polju, saopštio je porparol Ministarstva inostranih poslova Austrije.

Prema njegovim rečima devet zarobljenih radnika su iz Austrije, Češke, Bangladeša, Filipina, kao i iz jedne afričke zemlje, prenosi Rojters.

“Znamo da nisu povređeni dok su odvođeni sa Al-Gani naftnog polja”, izjavio je portparol, dodajući da Austrija >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << ima informacije da je radnike zarobila Islamska država.

U napadu na naftno polje Al-Gani u petak ubijeno je osam stražara i izazvan je požar.

Portparol libijske vojske Ahmed al-Mesmari naveo je da su čuvari ubijeni odsecanjem glave, kao i da je jedan radnik naftnog polja doživeo srčani udar gledajući to pogubljenje, usled čega je preminuo, prenela je agencija AP.

Al-Mesmari nije izneo više podataka o tome kako je vojska doznala informaciju o pogubljenju čuvara, ali su snage koje čuvaju nalazište blisko povezane sa libijskom vojskom. U poslednjih nekoliko godina stranci u Libiji su postali česte mete napada dok se dve rivalske vlade bore za prevlast.

Osim toga, snaga islamskiih ekstremista se povećala u haosu koji je nastao nakon zbacivanja sa vlasti Muamera Gadafija pre četiri godine.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.