Pirotski SNS zvanično počeo kampanju: Pirot ne sme da stane, Srbija ne sme da stane

Izvor: JužneVesti.com, 30.Okt.2023, 18:17

Pirotski SNS zvanično počeo kampanju: "Pirot ne sme da stane, Srbija ne sme da stane"

Iako lokalni izbori nisu još zvanično raspisani, lokalni odbor Srpske napredne stranke u Pirotu, zajedno sa svojim koalicionim partnerima, zvanično je krenuo u kampanju. Nosilac liste na lokalu je aktuelni i dugogodišnji gradonačelnik Vladan Vasić, a slogan kampanje je "Pirot ne sme da stane, Srbija ne sme da stane".

Vasić je bio među >> Pročitaj celu vest na sajtu JužneVesti.com << prvim gradonačelnicima iz redova naprednjaka koji su javno podneli ostavku, kako bi se stvorili uslovi za raspisivanje prevremenih lokalnih izbora, koji bi, zajedno sa parlamentarnim, trebalo da se održe, bar prema najavama, 17. decembra.

Lista na čijem je čelu Vasić je među prvima i ozvaničila i početak kampanje u prostorijama Gradskog odbora SNS-a.

Poverenica Gradskog odbora SNS-a Dragana Tončić rekla je da se raspisivanje izbora očekuje u narednim danima.

Tim za predstojeće izbore je tim sa vizijom, snagom i voljom za dalji napredak naše zemlje i našeg grada. Očuvanje stabilnosti i daljeg razvoja su misija ovog tima. Kontinuitet u vođenju grada predstavlja formulu uspeha, da se ne zaustavimo u razvoju - rekla je Tončićeva.

Gradonačelnik Pirota u ostavci je predvodnik liste, a u prvih pet su i Tončićeva, koja je i načelnica Pirotskog okruga, Olja Petrović, poslanica SNS-a u aktuelnom sazivu Narodne skupšine, doskorašnja predsednica Skupštine Milena Dimitrijević i Miloš Colić, zamenik gradonačelnika.

Vasić je rekao da mu je čast da predvodi, kako je napomenuo, još jednu pobedničku listu.

Naporno smo radili na formiranju liste od 56 kandidata. Na listi za odbornike u Skupštini grada ima puno žena, pokrivena je cela teritorija grada, tu su kandidati različite obrazovne strukture. Ovo je spoj proverenih snaga i nekih novih koalicionih partnera - rekao je Vasić.

On je predstavio i slogan kampanje - "Pirot ne sme da stane, Srbija ne sme da stane", što podseća na reči ubijenog premijera Srbije i tadašnjeg predsednika Demokratske stranke Zorana Đinđića.

Predstavljeni su i koalicioni partneri koji će se naći na zajedničkoj listi u Pirotu - Pokret socijalista, PUPS, SDPS i Grupa građana Srpska desnica - Ninoslav Ćirić, koja je na prošlim lokalnim izborima nastupala samostalno, a za koju je sada Vasić rekao da će se priključiti SNS-u.

Vladica Tošić, nekadašnji lider LDP-a i SDS-a u Pirotu, na prošlim izborima predvodio je listu Grupe građana "Rođeni za Pirot", koja se odnedavno utopila u Ljajićev SDPS.

SDPS je doneo odluku da na svim izborima nastupa u koaliciji sa SNS-om pa je, shodno tome, i Gradski odbor doneo istu odluku. SDPS je godinama pouzdan partner SNS-u - rekao je Tošić.

Izbori još nisu zvanično zakazani, a u javnosti se najčešće 17. decembar spominje kao mogući datum. Tada bi trebalo da se održe parlamentarni izbori, ali i lokalni u gradovima i opštinama gde su naprednjački gradonačelnici i predsednici opština podneli ostavke.

Nastavak na JužneVesti.com...






Povezane vesti

Toma Nikolić ponovo diplomirao zbog SNS kampanje

Izvor: Njuz.net, 31.Okt.2023, 16:39

KRAGUJEVAC, 31. oktobar 2023, (Njuz) – Nekadašnji predsednik Srbije i Srpske napredne stranke Tomislav Nikolić ponovo je diplomirao, saznaje Njuz. Prema rečima izvora bliskog vrhu SNS-a Nikolić se na ovaj korak odlučio nakon što je Vučić najavio njegovo učešće u kampanji.. – Sve se desilo...

Nastavak na Njuz.net...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta JužneVesti.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta JužneVesti.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.