ZOI: Norveška prva, japanskom klizaču suspenzija

Izvor: VOA, 13.Feb.2018, 20:12   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Norveška se nalazi na prvom mestu liste ZOI po broju medalja, u tesnoj trci sa Holandijom, Kanadom i Nemačkom, koja trenutno ima najviše zlatnih medalja, ukupno 5.   Kloi Kim, 17-godišnja američka snouborderka, osvojila je prvo mesto u disciplini halfpajp, sa krajnjom ocenom od 98.25 poena i postala najmlađa dobitnica zlata, nadmašivši za skoro 10 poena kineskinju Ceju Lju, dok je treće mesto pripalo takođe amerikanki Arijel Gold.   Austrijski skijaš ,Marsel Hiršer, došao je do svoje prve tutule olimpijskog šampiona, osvojivši zlato u alpskoj kombinaciji.   Karling reprezentacija Kanade osvojila je zlato u finalu mešovitih dublova, pobedivši Švajcarsku rezultatom 10-3.   Italijanka Arijana Fontana osvojila je zlatnu medalju u brzom klizanju na kratkoj stazi na 500 metara, po prvi put nakon prethodno osvojenih 5 medalja na dosadašnjim olimpijskim takmičenjima.   Sud za sportsku arbitražu privremeno je suspendovao japanskog reprezentativca u brzom klizanju Kei Saita, nakon što je otkriveno da je pozitivan na acetalozamid, diuretik koji može da prikrije upotrebu drugih nedozvoljenih supstanci.
Pogledaj vesti o: Japan