Izvor: SrbijaDanas.com, 30.Sep.2018, 14:46 (ažurirano 02.Apr.2020.)
VN RUSIJE: Hamilton "GAZI" ka odbrani trona, ali je Botas MORAO da ga pusti (FOTO)
Sledeća trka je u Japanu.
Pobednik Velike nagrade Rusije u šampionatu Formule 1 je Luis Hamilton. Vozač Mercedesa i branilac trofeja startovao je sa druge pozicije, ali je na kraju prvi prošao kroz cilj. Iza njega su bili timski kolega Valteri Botas (bio na polu), kao i tandem Ferarija Sebastijan Fetel i Kimi Raikonen. Novom pobedom (70. u karijeri) je povećao prednost u odnosu na najbliže pratioce i samim tim povećao šanse za odbranu titule. Razlika između Hamiltona >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << i Fetela sada je 50 bodova. Britanac ima 306, a Nemac 256. Botas ima 189, a Raikonen 186.
Osim pomenute četvorke, bodove su osvojili Maks Ferštapen, Danijel Rikardo, Šarl Lekler, Kevin Magnusen, Esteban Okon i Serhio Perez. Trku je između ostalog obeležio i Ferštapen koji je startovao sa 19. mesta, a u jednom trenutku bio je čak i prvi, ispred Hamiltona.
RACE CLASSIFICATION: @LewisHamilton extends his championship lead to 50 points with five races to go #RussianGP 🇷🇺 #F1 pic.twitter.com/sPNfPstO9m
— Formula 1 (@F1) September 30, 2018
Inače, Botas je po naredbi iz boksa morao da propusti timskog kolegu, Hamiltona.
Lewis Hamilton says "it doesn't feel spectacular" to win the #RussianGP after team orders from Mercedes to get Valtteri Bottas to move over https://t.co/TYMKov2XK0
— Autosport (@autosport) September 30, 2018
Sledeća trka na programu je 7. oktobra, a voziće se u Japanu. Posle Japana, očekuju nas i trke u Sjedinjenim Američkim Državama, Meksiku, Brazilu i Abu Dabiju.
Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.
Nastavak na SrbijaDanas.com...



















