U Tajpeju kran usmrtio dvoje ljudi

Izvor: RTS, 24.Apr.2009, 18:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U Tajpeju kran usmrtio dvoje ljudi

Dvoje kineskih turista poginulo, a četvoro povređeno u Tajpeju, kada je građevinski kran pao na turistički autobus.

U Tajpeju je dvoje ljudi poginulo a četvoro povređeno kada je građevinski kran pao na turistički autobus, izvestili su lokalni mediji.

Kran je pao na zadnji deo autobusa sa 37 spratova visoke zgrade u izgradnji, prenela je japanska agencija Kjodo.

U autobusu se u tom trenutku nalazilo 25 turista iz mesta Donjuan, u južnoj kineskoj provinciji Djuangdong.

Guverner Tajpeja Hau Long-bin je posetio mesto nesreće i izjavio da će vlada podneti tužbu protiv kompanije koja je zadužena za gradnju.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.