U Japanu šest žrtava vrućine

Izvor: Blic, 03.Avg.2015, 01:06   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U Japanu šest žrtava vrućine

Najmanje šest ljudi je umrlo, a oko 3.000 ljudi prebačeno je u bolnice usled talasa vrućine ovog vikenda, javila je televizijska mreža NHK.

NHK navodi da najveći broj ljudi pomoć lekara zatražio u Tokiju i Osaki.

Nekoliko desetina dece potražilo je medicinsku pomoć zbog visokih temperatura u nekoliko regiona, dok je 19 ljudi kolabiralo.

U Japanu je danas izmerena temperatura vazduha od 39,4 >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << stepena Celzijusa.

Japanski meteorolozi apeluju da građani koriste klima uređaje, da ne izlaze na ulice i da piju dovoljno vode.

Od juna, blizu 40 Japanaca umrlo je toplotnog udara, dok je oko 25.000 primljeno u bolnice, podseća "Sputnjik".

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.