Izvor: Blic, 30.Jan.2018, 10:57 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Student iz BiH uhapšen u Japanu zbog posedovanja kokaina
Student iz Bosne i Hercegovine jedan je od šest uhapšenih u japanskom gradu Sendaiju, prenosi Japan Today.
Šest svetskih studenata koji se nalaze na razmeni na Univerzitetu Tohoku u navedenom japanskom gradu uhapšeni su zbog posedovanja kokaina, objavila je policija u ponedeljak.
Pet studenata je priznalo da su koristili kokain koji su, kako su naveli, dobili besplatno, javila je tv stanica Fuji. >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic <<
Studenti starosti između 20 i 26 godina dolaze sa Novog Zelanda, Australije, Filipina, Bosne i Hercegovine, Švajcarske i Švedske. Svi su uhapšeni zbog sumnje u kršenje tamošnjeg Zakona o narkoticima.
Tri studenta su navodno uzimali kokain proteklog novembra dok su preostala tri studenta kokain koristila u spavaonici univerziteta.
Prošlog meseca, student iz Australije na ovom univerzitetu, uhapšen je zbog sumnje da je kokain dobio poštom.
Policija je pretresla njegovu sobu i pronašla 6,5 grama kokaina. Sumnja se da je upravo on osoba koja je dala kokain navedenoj šestorci.
U JAPANU UHAPŠEN STUDENT IZ BiH: Pao sa petoricom kolega, policajci kod njih našli drogu!
Izvor: Kurir, 30.Jan.2018
Najmanje šest studenata, među kojima je jedan iz Bosne i Hercegovine uhapšen je u japanskom gradu Sendaiju.










