Sledi odluka o domaćinima SP

Izvor: S media, 01.Dec.2010, 15:43   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sledi odluka o domaćinima SP

Međunarodna fudbalska federacija (FIFA) sutra će odlučiti ko će biti organizator naredna dva završna turnira prvenstva sveta, a očekuje se da će predsednik FIFA Sep Blater koverte sa imenima pobednika otvoriti neposredno posle 16 časova.

Pojedinačne kandidature za organizaciju Mondijala 2018. godine podneli su Engleska i Rusija, a zajedničke Holandija i Belgija, odnosno Španija i Portugalija. Kandidati za Mondijal 2022. godine su Australija, Japan, Katar, Južna >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << Koreja i SAD.

Odluku o domaćinima doneće članovi Izvršnog komiteta FIFA. To telo ima 24 člana, ali će sutra glasati 22, nakon što su Rejnald Temari sa Tahitija i Amos Adamu iz Nigerije nedavno suspendovali zbog optužbe za korupciju.

Bez Putina na glasanju za domaćina Mundijala

Putin, Klinton, Kameron...

Vlada Brazila obećava mir tokom Mundijala

Članovi Izvršnog komiteta su Blater, Hulio Grondona (Argentina), Isa Hajatu (Kamerun), Čung Mong Jun (J. Koreja), Džek Varner (Trinidad i Tobago), Anhel Marija Viljar (Španija), Mišel Platini (Francuska), Džef Tompson (Engleska), Mišel D'oh (Belgija), Rikardo Teikseira (Brazil), Mohamed Bin Hamam (Katar), Seneš Erzik (Turska), Čak Blejzer (SAD), Voravi Makudi (Tajland), Nikolas Leos (Paragvaj), Junji Ogura (Japan), Marios Lefkaritis (Kipar), Žak Anuma (O. Slonovače), Franc Bekenbauer (Nemačka), Rafael Salguero (Gvatemala), Hani Abo Rida (Egipat) i Vitalij Mutko (Rusija).

Završne prezentacije u trajanju od po pola sata danas su pred članovima Izvršnog komitata imali kandidati za organizaciju Mondijala 2022. godine, a sutra će to uraditi i kandidati za 2018. godinu.

FIFA suspendovala čelnike zbog korupcije

Englezi ljuti na BBC zbog "nedostatka patriotizma"

U 15 časova trebalo bi da počne zatvoreni sastanak Izvršnog komiteta, a predviđeno je da se prvo glasa za 2018. godinu. Prema danas objavljenom planu, Blater bi oko 16 časova trebalo da proglasi pobednike, mada nije isključeno da procedura glasanja potraje nešto duže.

Pobednik će biti kandidat koji dobije 50 odsto plus jedan glas. Ukoliko niko ne bude minimum imao 12 glasova, otpašće kandidat sa najmanjim brojem glasova.

Ako u poslednjem krugu glasanja, kada ostanu dva kandidata, rezultat bude nerešen 11:11, pravo da odluči pobednika ima Blater.

U toku glasanja neće se objavljivati ko je otpao u prvom i drugom krugu.

Nastavak na S media...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Sutra odluka o domaćinima Mondijala 2018. i 2022. godine

Izvor: Blic, 01.Dec.2010

Međunarodna fudbalska federacija (FIFA) sutra će odlučiti ko će biti organizator naredna dva završna turnira prvenstva sveta, a očekuje se da će predsednik FIFA Sep Blater koverte sa imenima pobednika otvoriti neposredno posle 16 časova...Pojedinačne kandidature za organizaciju Mondijala 2018....

Nastavak na Blic...

Danas odluka o domaćinima SP 2018 i 2022

Izvor: Radio 021, 02.Dec.2010, 07:28

Međunarodna fudbalska federacija danas će odlučiti ko će biti organizator naredna dva završna turnira prvenstva sveta, a očekuje se da će predsednik FIFA Sep Blater koverte sa imenima pobednika otvoriti posle 16 časova.

Nastavak na Radio 021...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.